Şifa kaynağı, mucize su ile hastalıkları durdurun

Homeopati Uzmanı Dr. Yegane Koulıeva Özcan, “Kanser de dahil olmak üzere vücudun birçok kronik hastalığın nedenlerinden biri kronik asiditedir. Mucizevi içecek, alkali su tüm vücut fonksiyonlarını doğru bir şekilde ayarlayarak toksinleri uzaklaştırıp, kanser ve diğer hayatı tehdit eden durumların riskini azaltır” dedi.

Mevcut beslenme alışkanlığımızın aşırı asidik olduğunu aktaran Medipol Mega Üniversite Hastanesi Homeopati Uzmanı Dr. Yegane Koulıeva Özcan, “Çoğu insanın tercih ettiği kızartılmış ve yağlı yiyecekler, alkol, rafine şeker, tuz, kafein ve işlenmiş gıdalar da vücudunuzun PH dengesini etkiler. PH’ın düşürülmesi, vücut asiditesinin artışına yol açar. Bunun sonucunda kemiklerden, kaslardan, dişlerden, tırnaklardan ve saçlardan mineraller eksilmeye başlar. PH dengesinin bozuldukça bağışıklık zayıflar, sık baş ağrısı, kronik yorgunluk ve midede ağrı başlar. Vücuttaki PH seviyesindeki herhangi bir dengesizliğin (asitliğe veya alkaliliğe doğru) hücresel fonksiyonları etkilediğine ve hücre ölümüne neden oluyor. Sonuçta, bu dengesizlik organlara zarar verir ve hayatı tehdit eden, başta kanser hastalığı, organ patolojilerine yol açar” açıklamasını yaptı.

Obeziteyi ortadan kaldırmaya yardımcı oluyor

Alkali su tüketiminin vücuttaki faydalarını anlatan Özcan, “Alkali su vücudun metabolik süreçlerinde yer alır, karbonhidratları enerjiye dönüştürebilir, toksinlerin ve ağır metallerin atılmasına yardımcı olur. Alkali suyu düzenli olarak içmek sadece kilo vermenize yardımcı olmaz, aynı zamanda obezite sorununuzu da çözer” bilgisini verdi.

Alkali suyun düzenli içilmesi karaciğer fonksiyonunun normalleşmesinde olumlu rol oynadığını ifade eden Özcan, “Sistematik olarak alkali su içmek fazla şekerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Sonuç olarak, kan hücrelere aktif olarak glikoz sağlamaya başlayarak, vücudun insülin duyarlılığını da artırır. Mutlaka doktor kontrolünde tüketilmeli” uyarısında bulundu.

Kardiyovasküler hastalıklarının yanı sıra onkolojik hastalıklara da faydalı olabileceğini söyleyen Özcan, “Özellikle yeni tümör oluşumunun önlenmesi ve mücadelesi için alkali suyun olumlu etkisi birçok araştırma sonuçlarında doğrulanmıştır. Alkali su tüketmek, vücuttaki asitliği azaltır, kanserin ilerlemesini durdurur ve güvenli bir şekilde iyileşmeye yardımcı olur. Tabii ki, bu durumda alkali su hiçbir şekilde bir ilaç olarak kabul edilemez, ancak tedavi için yardım aracıdır” ifadelerini kullandı.

Doktor kontrolünde tüketin!

Sağlık durumunuza bağlı olarak sadece doktorunuz alkali suyun size faydalı ya da zararlı olduğunu söyleyebileceğinin altını çizen Özcan, şu değerlendirmelerde bulundu; 

Eğer diyabet teşhisiniz varsa, düzenli alkali su tüketimi için kesinlikle doktorunuza danışmalısınız. Bazı durumlarda, alkali su kullanımı önerilmez. Bilateral kronik piyelonefrit, böbrek taşı ve yetmezliği teşhisi konan kişiler için alkali su kullanımı ve doğru miktarın ayarlanması, sadece ilgili hekim tarafından önerilir ve takip edilir. Asit-baz dengeniz normalse, alkali su içmekten kaçınmanız veya ayda bir kereden fazla içmemeniz daha iyi olur. Aksi takdirde, baş dönmesi, bulantı, kusma, ellerin ve ayakların titremesi gibi yan etkiler görülebilir.

Alkali içme suyu nasıl yapılır?

Alkali suyun hem eczanelerden satın alınabileceği hem de evde yapılabileceğinin bilgisini veren Özcan, şunları söyledi;

Sıradan içme suyunu evinizde bulunan malzemeler ile kısa sürede iyileştirici bir içeceğe şu şekilde dönüştürebilirsiniz. 1 litre saf su, 1 çay kaşığı tuz, 1 çay kaşığı karbonat, Tuz ve karbonatı suya ilave edin ve tamamen eriyene kadar karıştırın. İkinci tarif; 2 litre su için 1 limon ve 1 çay kaşığı tuz alın. Limonu 6 parçaya kesin. Tüm malzemeleri karıştırın ve oda sıcaklığında kapalı bir kapta 10-12 saat bekletin

WhatsApp
Yardımcı Olabilir miyim?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?